(©RSS)
(©RSS)

Počinje “operacija Skandinavija”: Bregar poslao pozive na 19 adresa pred Svetsko prvenstvo

Vreme čitanja: 1min | pon. 13.11.23. | 17:34

Napravljen spisak rukometašica za završne pripreme

Do Svetskog prvenstva za rukometašice ostalo je nešto jače od dve sedmice, a Uroš Bregar skratio je spisak. Napravio je preliminarni za završne pripreme i pozive poslao na 19 adresa.

“Operacija Skandinavija” počinje. Planetarni šampionat održaće se u tri zemlje – Danskoj, Norveškoj i Švedskoj, a predstojeću EHF nedelju za okupljanje državnih timova selektor Srbije iskoristiće da bi iskristalisao sliku i video na koga i u kolikoj meri može da se osloni.

Izabrane vesti

Srpske rukometašice će finalne pripreme za Svetsko prvenstvo započeti u Kovilovu i potom ih očekuje međunarodni turnir u Španiji pred sam start planetarnog samita na severu Evrope. Od 24. do 26. će igrati protiv Japana, Argentine i Crvene furije, domaćina turnira, na Iberijskom poluostrvu.

Šampionat sveta će se u tri skandinavske države održati od 29. novembra do 17. decembra. Na prethodnom, igranom 2021. godine, Srbija je takmičenje završila u drugoj fazi. Nije uspela da se domogne četvrtfinala.

SPISAK SRBIJE ZA ZAVRŠNE PRIPREME UOČI SVETSKOG PRVENSTVA:

Golmani: Marija Čolić, Moli Kubina i Marija Simić.

Krila: Sanja Radosavljević, Aleksandra Stamenić, Nataša Lovrić, Dunja Radević i Tijana Simić.

Bekovi: Emilija Lazić, Jovana Jovović, Teodora Veličković, Teodora Majkić, Tamara Mandić, Aleksandra Vukajlović, Marija Laništanin i Anđela Janjušević.

Pivoti: Edita Nuković, Jovana Milojević i Katarina Bojičić.


tagovi

ženska rukometna reprezentacija Srbije

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara